مقالات

سفارش سنگ آندزیت در سال 1401

سنگ اندزیت

سنگ آندزیت از جمله سنگ های آتشفشانی است.که به رنگ های مختلفی یافت می شود. به دلیل موادی که در بافت این سنگ وجود دارد از زیبایی و استحکام خاصی برخوردار است. از همین رو در ساخت بناهای تاریخی و نمای ساختمان به وفور استفاده می شود. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با ویژگی های سنگ آندزیت بیشتر آشنا سازیم.

معرفی سنگ آندزیت

آندزیت یک سنگ آتشفشانی است.که از نام کوه های آند در آمریکای جنوبی گرفته شده است. معمولاً خاکستری رنگ است. نوعی سنگ آتشفشانی است که وجود فنوکریستهای پلاژیوکلاز، پیروکسن و گاه الیوین در خمیره ای غنی از پلاژیوکلاز از مشخصات آن است.

آندزیت ها پس از بازالت ها فراوان ترین سنگ های آتفشانی محسوب می شوند. از ۷۲۱ آتشفشان فعال جهان، ۴۴۲ آتشفشان به آندزیت ها تعلق دارند. آتشفشان های آندزیتی اغلب از شدت فوران زیادی برخوردار هستند.

سنگ های آندزیت اغلب به همراه بازالت های کالکوآلکالن، داسیتها و ریولیتها یافت شده و از آن ها برای نقشه برداری مناطق فرورانش باستانی استفاده می شود.

زیرا آتشفشان های آندزیتی در پوسته اقیانوسی بالای این مناطق تشکیل می شوند.رنگ آندزیت ها خاکستری و خاکستری مایل به آبی هستند.

سنگ آندزیت - متخلخل

دگر رسانی آندزیت ها

کانی هایی که در اثر دگر رسانی قبلی به وجود می آید شبیه آن هایی است.که در دیوریت ها ممکن است دیده شود، شیشه ای که در خمیر این سنگ ها ممکن است وجود داشته باشد.امکان دارد از حالت شیشه ای خارج شود.

کانی های فرومیزین

هورنبلند سبز یا قهوه‌ای (هورنبلند بازالتی) و اکسی هورنبلند به صورت بلورهای منشوری شکل در این سنگها دیده می‌شود. هورنبلند بیوتیت فقط استثنائا ممکن است در خمیره آندزیت‌ها ظاهر شود.

پیروکسن‌هایی که معمولا در آندزیت‌ها به صورت بلورهای درشت اولیه دیده می‌شود عبارتند از دیوسپید ، اوژیت دیوپسیدیک و هیپرستن.

پیروکسنهای سدیم‌دار خیلی به ندرت در این سنگها ظاهر می‌شود و اوژیت نیز به ندرت به صورت بلورهای درشت اولیه دیده می‌شود، گرچه در خمیره معمولا وجود دارد.

الیوین در آندزیت‌های پیروکسن‌دار گاهی دیده می‌شود و به صورت الیوین‌هایی که در خمیره است دارای منیزیم کمتری از الیوین‌هایی که تشکیل بلورهای درشت اولیه را داده است می‌باشد.

محل شکل گرفتن آندزیت

آندزیت ها اصولاً به شکل گدازه در کنار بازالت ها و ریولیت ها در سرتاسر جهان دیده می شود. گاهی به شکل گوده ای کوچک دیده می شود.

این مطلب را هم مطالعه نمایید: تفاوت های سنگ بازالت و گرانیت

ویژگی ها و مشخصات سنگ آندزیت

 • آندزیت علاوه بر پیروکسن از فدسپات پلاژِیوکلاز تشکیل شده است.
 • کانی های موجود در این سنگ شامل آپاتیت، گارنت، ایلمنیت، بیوتیت، مگنتیت می باشند. همچنین ممکن است حاوی مقادیر کمی از فلدسپات قلیایی باشد.
 • چگالی چنین سنگ هایی از 11/2 تا 36/2 گرم بر سانتی متر مکعب است.
 • وزن مخصوص این سنگ 5/2 تا 8/2 است.
 • معمولاً به صورت سایه های خاکستری وجود دارد، با این حال نسبت به بازالت دارای رنگ روشن تری است.
 • سختی سنگ های آندزیت در مقیاس موهس 7 می باشد.

کاربرد سنگ آندزیت

 • به دلیل مقاومت در برابر لغزش برای ساخت کاشی استفاده  می شود.
 • به عنوان ماده پر کننده در ساخت و ساز و راه سازی استفاده می شود.
 • در محوطه سازی و طراحی فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در ساخت مجسمه ها و بناهی تاریخی کاربرد دارد.
 • از پودر سنگ آندزیت در بتن ها به عنوان افزودنی استفاده می کنند.

سنگ آندزیت - بافت سنگ آندزیت

نوع بافت سنگ آندزیت

تقریباً تمام انواع سنگ آندزیت دارای بافت پورفیزی هستند.و خمیره آن ها نیز معمولاً تمام بلورین است. البته خمیره های شیشه ای با نیم متبلور نیز وجود دارد، بافت تراکیتی با میکرولیت های پلازیوکلاز معمولاً در خمیره زیاد دیده می شود.

بافت حفره ای و بادامکی هم معمولاً در این سنگ ها دیده می شود. که بعداً با موادی از جنس مواد خمیره پر شده است. در بعضی از پورفیرهای این دسته اختلاف فاحشی بین اندازه بلورهای درشت و میکرولیت ها وجود ندارد.

یعنی بین این دو، بلورهایی با اندازه مختلف دیده می شود. در برخی از آندزیت ها دو نوع پلاژِیوکلاز وجود دارد که به شکل بلورهای درشت با تفاوت جزئی است.

برای مشاهده محصولات وارد فروشگاه بازالت ماکو شوید و جهت ثبت سفارش خود با ما تماس بگیرید.

نکات بارز در مورد سنگ آندزیت

 • مقاومت بسیار بالای این سنگ در سرما و گرما این سنگ را از سنگ های دیگر کاملاً جدا کرده است و در هر اقلیمی قابل استفاده است.
 • قیمت مناسب این سنگ به لحاظ (کیفیت بالا ، مقاومت و زیبایی منحصر به فرد ، سبک بودن)
 • این سنگ نسبت به تمام گرانیت ها سبک تر و با دوام تر است.
 • به خاطر فاصله مولکولی که در این سنگ وجود دارد این سنگ کاملاً با ملات همسان می شود.
 • به هیچ عنوان امکان سقوط سنگ از دیوارهای ساخته شده وجود ندارد.و هرچقدر زمان از اجرای این سنگ می گذرد زیباتر از قبل می شود.
 • ابزار خور بسیار عالی دارد که برای مبلمان شهری و تندیسی بسیار مناسب است.
 • رنگ زیبای سنگ که در معماری مدرن هم بسیر کاربرد دارد.

مجتمع معادن و سنگبرهای سنگ ماکو تولید کننده سنگ بازالت

اگر به دنبال این نوع سنگ با کیفیت بالا هستید، شرکت سنگ بازالت ماکو با دارا بودن مهم ترین معادن غنی گرانیت.بازالتی کشور به ارائه خدمات به تمام نقاط کشور می پردازد.

همچنین می توانید با جست و جوی نام شرکت سنگ بازالت ماکو در.سطح اینترنت از خدمات این شرکت آگاهی کامل را داشته و بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *