مقالات

سنگ اسلب بازالت

سنگ اسلب بازالت

استفاده از سنگ ها از زمان های قدیم رواج داشته و در ساخت بناها و اشیای سنگی کاربرد فراوانی داشته است. سنگ های طبیعی اغلب دارای رنگ ها و طرح های مختلفی هستند.و تاثیر بسزایی در زیبایی نمای ساختمان دارند. سنگ اسلب بازالت از انواع سنگ هایی است.که به دلیل اعمال فرآیند برش کاری بر روی آن زیبایی خاصی به آن می بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگ اسلب بازالت ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

برای سفارش انواع سنگ اسلب بازالت می توانید محصولات ما را مشاهده و اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

آشنایی با سنگ بازالت

بازالت سنگی تیره رنگ و آذرین است که عمدتاً از کانی های پلاژیوکلاز و پیروکسن تشکیل شده است. همچنین این سنگ ها به صورت جریان گدازه نیز شکل می ‌گیرد.

از لحاظ ترکیبات شبیه به گابرو می باشد. البته تفاوت بین بازالت و گابرو در این است.که بازالت سنگی ریزدانه است در حالی که گابرو سنگی درشت دانه است.

سنگ بازالت از نگاه ساختار بسیار مستحکم و مقاوم می باشد.و به همین دلیل در صنعت ساختمان کاربردهای فراوانی دارد.

برای مشاهده پروژه های سنگ بازالت در نماهای مختلف ساختمان اینجا کلیک کنید.

سنگ اسلب بازالت - خرید سنگ اسلب

آشنایی با مفهوم اسلب

منظور از اسلب ورقه های سنگ می باشد.که طی یک فرآیندی بر روی سنگ اعمال می شود. ممکن است دستگاه های خاصی برای این کار استفاده شود.و چندین مرحله را در بر بگیرد.

در ادامه مقاله شما را با فرآوری اسلب بیشتر آشنا خواهیم کرد.

مرحله اول: استخراج سنگ

در اولین مرحله استخراج سنگ، اندازه های بزرگی از سنگ ها که اصطلاحا به آن کوپ می گویند.از معادن مستخرج می گردند. این سنگ ها به دلیل اندازه بزرگ مستقیما قابل استفاده نیستند و باید فرآوری یا برش سنگ بر روی آن اعمال شود.

سنگ های بازالت نیز عموما در اندازه های بسیار بزرگی استخراج می شوند. به همین دلیل از تیغه های مخصوصی برای برش آن ها به صورت ورق استفاده می کنند.

پیشنهاد ما: در مورد سنگ بازالت و گرانیت بیشتر بدانید.

تولید سنگ اسلب بازالت

همان طور که اشاره کردیم، سنگ بازالت در ابتدا به شکل کوپ از معدن استخراج می شود.و اغلب دارای میزان پرتی بالایی است.

پس از استخراج سنگ بازالت، توسط دستگاه های پیشرفته ای عمل برش سنگ آغاز می شود.و در این هنگام ممکن است.فرآیند صیقل کاری، رگه گیری و اپوکسی کاری نیز بر روی سنگ انجام شود.

ویژگی های سنگ اسلب بازالت

امروزه فرآوری اسلب به دلیل مزایایی که دارد.بر روی اکثر سنگ ها اعمال می شود. زیرا این تکنیک می تواند تاثیر بسزایی در افزایش استحکام و زیبایی سنگ داشته باشد.

مزایایی که فرآوری اسلب بر روی سنگ های بازالت دارد، شامل موارد زیادی است.که در اینجا به برخی از آن ها اشاره شده است.

  • افزایش استحکام سنگ
  • حمل و نقل آسان
  • حذف ضایعات و پرتی های سنگ
  • برش سنگ با دقت زیاد
  • افزایش زیبایی سنگ

سنگ اسلب بازالت - سنگ بازالت ماکو

کاربرد سنگ اسلب بازالت

فرآوری اسلب اغلب بر روی انواع سنگ های بازالت، گرانیت، تراورتن و غیره اعمال می شود. به همین دلیل اکثر معماران و طراحان می توانند از این سنگ ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کنند.

شما می توانید از سنگ اسلب بازالت در فضاهای مختلف ساختمان مانند دیواره های ساختمان، دکوراسیون تالارها، سرویس بهداشتی و حمام، سنگ فرش ساختمان و غیره استفاده کنید و جلوه زیباتری را ایجاد کنید.

خرید سنگ اسلب بازالت با قیمت مناسب

برای اینکه از سنگ های بازالت بهترین استفاده را کنید.و نمای زیباتری را به فضای داخلی و خارجی ساختمان بدهید،.می توانید سنگ اسلب بازالت را انتخاب نمایید. فرآوری اسلب و تایل بر روی سنگ های بازالت استحکام و زیبایی منحصر به فردی را به سنگ می بخشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *