سنگ بازالت ماکو, مقالات

سفارش و خرید سنگ بازالت

سنگ بازالت ماکو - فروش و تولید

سنگ بازالت ماکو یک سنگ سخت و سیاه و دانه‌ریز آتشفشانی با کمتر.از ۵۲ درصد سیلیس (SiO۲) می‌باشد که به علت کمبود سیلیس سنگی قلیایی است.

این نوع سنگ از گروه سنگ‌های آذرین است که بازمانده فعالیت‌های آتش‌فشانی است.و در ایران به وفور وجود دارد.بازالت سنگی متراکم و سخت است که به رنگ‌های گوناگون در طبیعت یافت می‌شود. این سنگ فراوان‌ترین سنگ آذرین است.

سنگ بازالت تمام‌بلورین، نیمه‌بلورین و گاهی شیشه‌ای است که دارای بافت آفانیتی می‌باشد.

 

آشنایی با سنگ بازالت ماکو

یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ بازالت ماکو در صنعت ساختمان سازی است. بیش تر از این نوع سنگ در نمای بیرونی ساختمان ها، سنگ فرش و بسیاری از مکان های دیگر.به دلیل مقاومت بالای سنگ استفاده می شود .

سنگ های بازالت به رنگ تیره، ریزدانه و از نوع آذرین بیرونی.و ترکیب مشابه گابرو می باشد و در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، مقاومت بالایی دارد. تفاوت بین سنگ بازالت و گابرو در این است.که گابرو سنگ درشت دانه است ولی بازالت یک سنگ ریزدانه می باشد. به همین علت برای انتخاب سنگ مناسب برای صنعت ساختمان، سنگ بازالت را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای مشاوره و خرید سنگ بازالت با شماره 09128282912 تماس بگیرید.

 

 

محدوده های شکل گیری بازالت

سنگ بازالت همچنین در کره ماه به فراوانی یافت می‌شود. در زیر بیشتر سطح ماه، گدازه‌های بازالتی در جریان‌اند. پس از برخورد شهاب‌های کهن به سطح ماه به خاطر نازک شدن سطح، گدازه‌های بازالت به سطح راه یافت و بخش‌های عظمیمی از رویه کره را پوشاند. این مناطق بازالتی و تیره‌رنگ کره ماه به نام دریاوارهای ماه شناخته می‌شوند. سنگ های بازالت در سه محدوده تشکیل می شود:

  • مناطق داغ اقیانوسی
  • توده های گوشته و مناطق داغ در زیر قاره ها
  • مرزهای اقیانوسی

 

ویژگی های سنگ بازالت ماکو

یکی از ویژگی های مهم سنگ بازالت نسبت به سنگ های.دیگر این است که بیش تر در زیر سطح زمین قرار دارد. بسیاری از مناطق در حاشیه اقیانوسی زمین به وسیله سنگ بازالت پوشیده شده است.

سنگ بازالت ماکو دارای 2/9 سانتی متر مکعب چگالی می باشد، به همین خاطر است که دوام.و طول عمر بالایی داشته و در برابر حرارت بسیار مقاوم است، به گونه ای که از آن به عنوان.عایق حرارتی استفاده می شود.

 

موارد مورد استفاده از سنگ بازالت

می توان از بازالت به عنوان سنگ دانه در پروژه های ساختمانی استفاده کرد. بازالت خرد شده می تواند در بتن، جاده سازی، آسفالت، راه آهن و بسیاری از مکان های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. گاهاً در برش سنگ های بازالت به عنوان کاشی کف، بناهای تاریخی وهرجای دیگر به کار می رود.

 

چگالی موجود در سنگ بازالت ماکو

چگالی سنگ بازالت از 2/9 تا 3/0 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. در حالی که سنگ گرانیت که از سنگ های مهم معماری به شمار می رود، دارای چگالی 7/2 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد.

چگالی نشان دهنده مقاومت سنگ بازالت نسبت به دیگر سنگ های معماری است.و همچنین در شرایط محیطی مختلف سازگاری و مقاومت بالایی دارد. رنگ آن ها عموماً مشکی است.ولی در بعضی حالات به قهوه ای تیره و سبز نیز تغییر رنگ می دهد.

مطلب پیشنهادی: رنگ بندی سنگ بازالت

مراحل تشکیل سنگ بازالت

همان طور که در توضیحات بالا اشاره شد، بازالت یک نوع سنگ آذرین بیرونی می باشد.که از سرد و متبلور شدن ماگما به وجود می آید. بعضی مواقع امکان دارد.رنگ های قرمز و نارنجی بر روی سنگ بازالت دیده شود که این امر از زنگ زدگی آهن بر روی بازالت صورت گرفته است.

از سنگ بازالت می توان در ساخت و تولید محصولات زیادی استفاده کرد که می توان.از جمله به رشته های الیاف بازالت، میلگرد بازالت و پارچه های بازالتی اشاره نمود.

 

کاربرد الیاف سنگ بازالت ماکو

یک ماده غیرفلزی متشکل از الیاف بسیار ریز بازالت که از عملکرد بالایی برخوردار است. ترکیب سازنده آن از مواد معدنی پلاژیوکلاز، الیوین و پیروکسن می باشد. سه نوع روش برای تولید الیاف بازالت شناخته می شوند که عبارتند از:

  • دمیدن گریزاز مرکز
  • چند غلتکی گریز از مرکز
  • دمیدن قالب

 

امروزه در معماری مدرن از الیاف بازالت به دلیل مقاومت بالای آن ها در برابر حرارت و آتش سوزی، استفاده های بسیاری می شود.

مطلب پیشنهادی: سنگ بازالت برای کانتر آشپزخانه

سنگ بازالت ماکو - بازالت ماکو

کمبود سیلیس در سنگ بازالت

کم بودن میزان سیلیس باعث می‌شود تا بازالت گرانروی کمی داشته‌باشد و به همین دلیل گدازه‌های بازالتی بر روی زمین می‌توانند سطحی تا حدود بیست کیلومتر را بپوشاند. فراوانترین کانی‌های سازندهٔ این سنگ عبارتند از الیوین، پیروکسن و پلاژیوکلاز.

دسته بندی سنگ های بازالت

بازالت های موجود در بازار به چند دسته تقسیم می شوند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • بازالت سابیده

در معابر و خیابان ها به عنوان کف پوش مورد استفاده قرار می گیرد.

  • بازالت چرم

شکل ظاهری آن مثل چرم است و کاربردی همانند بازالت سابیده دارد.

  • بازالت تایل

در نمای ساختمان و کف از آن ها استفاده می شود و به صورت کاشی به فروش می رسند.

  • کوبیک بازالت

دارای شکل مکعبی است و برای تزئین به کار می روند.

 

شرایط و نحوه خرید سنگ بازالت ماکو

سنگ های بازالت به دلیل به صرفه بودن قیمت و همچنین چسبندگی خوب آن ها نسبت به بقیه مصالح ساختمانی، مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون، مقاوم در برابر حریق گزینه ی مناسبی برای خرید می باشند.

اگر قصد خرید سنگ بازالت را دارید، باید در نظر بگیرید که از آن ها برای کدام یک از بخش های ساختمان استفاده می کنند.

 

مجتمع معادن و سنگ برهای سنگ ماکو تولید کننده سنگ بازالت

اگر به دنبال این نوع سنگ با کیفیت بالا هستید، شرکت سنگ بازالت ماکو با دارا بودن مهم ترین معادن غنی گرانیت بازالتی کشور به ارائه خدمات به تمام نقاط کشور می پردازد. همچنین می توانید با جست و جوی نام شرکت سنگ بازالت ماکو در سطح اینترنت از خدمات این شرکت آگاهی کامل را داشته و بهره مند شوید.

 

منبع:ویکی پدیا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *