مقالات

فروش سنگ تراورتن

فروش سنگ تراورتن - سنگ بازالت ماکو

سنگ تراورتن که در کشور ما بیشتر بعنوان سنگ نمای ساختمان استفاده می شود و برای نماهای سبک کلاسیک (در اصطلاح نما رومی) در سالهای اخیر پرطرفدار بوده است. عوامل مختلفی در قیمت فروش سنگ تراورتن موثر است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت پس تا پایان با ما همراه باشید.

کاربردهای سنگ تراورتن

  • نمای خارجی و داخلی ساختمان ها
  • قرنیزها و پوشش دیوارها
  • بعنوان سنگ کف و سنگ پله
  • ساخت آب نما، صراحی، مجسمه، شومینه، ستون و …
  • استفاده بعنوان کانتر آشپزخانه
  • درپوش، نمای فرعی ساختمان، جداول و …
پیشنهاد می کنیم مقاله انواع سنگ نمای ساختمان و ویژگی های آنها را مطالعه نمایید.
فروش سنگ تراورتن - سنگ نما

عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن

1- طرح و رنگ سنگ:

سنگهای تراورتن از تنوع رنگی بالایی برخوردار نیستند و اغلب به رنگهای کرم روشن یا رنگهای تیره دیده می شوند که در بین این سنگهای کرم هر چه سنگ سفیدتر و روشن تر باشد و موجهای آن نظم بیشتری داشته باشند قیمت سنگ گران تر است. در تراورتنهای تیره هم هر چه درجه تیرگی سنگ بیشتر باشد و همین طور موجهای منظم تری داشته باشد قیمت آن بالاتر است.

2- کیفیت و آنالیز:

در کیفیت سنگ مهمترین فاکتور آنالیز شیمیایی و فیزیکی سنگ است. هر چه آنالیز این سنگ به حد قابل قبول و مطلوب نزدیک تر باشد کیفیت سنگ بالاتر است و قیمت گران تری هم خواهد داشت.

3- میزان تخلخل:

یکی از ویژگیهای سنگهای تراورتن این است که دارای تخلخل هستند و میزان این تخلخل روی تراکم و مقاومت سنگ تاثیر می گذارد. هر چه این خلل و فرج ها کمتر باشد سنگ تراکم بیشتری دارد و در نتیجه ساب پذیری بهتر هم خواهد داشت و قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

4- درجه کیفی:

درجه کیفی در سنگ تراورتن در تعیین قیمت آن اهمیت زیادی دارد.

5- ابعاد و قطر سنگ:

این سنگ بیشتر در دیواره ها و نمای ساختمان به کار می رود. برای جلوگیری از سقوط سنگ تراورتن از نما باید با اسکوپ مهار شود به همین خاطر ضخامت آن بسیار مهم است. هر چه سنگ ضخامت بیشتری داشته باشد گران تر است.

6- نوع فرآوری:

در سنگ تراورتن نوع فرآوری نقش مهمی در قیمت سنگ دارد. فرآوری از نوع رزین یا اپوکسی، مقدار پولیش و ساب سنگ، گونیا بودن و دقت در برش، به کار بردن تکنولوژی UV ، توری پشت سنگ، حمل و نقل، نوع بسته بندی و … در قیمت این سنگ موثر است.

7- سورت دقیق:

سورتهای مختلفی از سنگ تراورتن در بازار وجود دارند که این سورت بندی بعد از مرحله برش و ساب صورت می گیرد. امروزه دستگاهی به نام سورتینگ این کار را انجام میدهد. هر چه سورت سنگ یکدست تر و دقیق تر باشد قیمت بالاتر دارد.

فروش سنگ تراورتن - بین کابینتی

انواع سنگ تراورتن

سنگهای تراورتن در رنگهای مختلفی از تیره تا روشن وجود دارد. انواع این سنگ از نظر رنگ شامل موارد زیر است:

– تراورتن کرم رنگ: سنگهایی که زمینه کرم مایل به سفید، کرم، کرم شکلاتی، کرم زیتونی، کرم بژ دارند در این دسته هستند که سنگ تراورتن آتشکوه، عباس آباد، ابرکوه، حاجی آباد و دره بخاری از این نوع هستند.

– تراورتن گردویی: رنگهای قهوه ای روشن، تیره و سیلور در این دسته هستند که سنگ تراورتن سیلور آذرشهر، تنه درختی و خرمایی از این نوع هستند.

– تراورتن قرمز: رنگهای قرمز تیره مایل به قهوه ای، نارنجی و قرمز از این سنگ در این دسته هستند که از آن نوع تراورتن قرمز آذرشهر قابل اشاره است.

– تراورتن لیمویی: رنگهای زرد مایل به نارنجی و لیمویی در این دسته قرار می گیرند که تراورتن لیمویی آذرشهر از این نوع است.

پیشنهاد می شود مطالعه مقاله فروش سنگ آندزیت را از دست ندهید. 

فروش سنگ تراورتن - نمای ساختمان

شرکت سنگ بازالت ماکو

شرکت سنگ بازالت ماکو با سابقه ای طولانی در این زمینه دارنده مهمترین معادن سنگ اندزیت، گرانیت، بازالت و تراورتن در سطح کشور است.

این شرکت با داشتن کارخانه های سنگبری در مناطق ماکو، فرآیند استخراج سنگ گرانیت را بصورت اسلب و تایل انجام می دهد.

برای اطلاع از قیمت ها با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *