سنگ بازالت ماکو, مقالات

راهنمای خرید سنگ کوبیک

راهنمای خرید سنگ کوبیک - شرکت سنگ بازالت ماکو

سنگ کوبیک یکی از مصالحی است که از گذشته ها تاکنون برای محوطه سازی ، سنگفرش خیابان ها و پارکها به کار می رفته است . سنگ کوبیک یا کیوبیک نسبت به سایر مصالح استحکام بیشتری دارد و به همین دلیل نیز گزینه بسیار مناسبی برای سنگفرش مکان های پر رفت و آمد نظیر پیاده روها و خیابانها محسوب می شود .

اگر به خیابان سی تیر تهران سری زده باشید سراسر خیابان را با سنگفرشی از قطعه های مربع شکل می بینید که نمایی نوستالژیک به این خیابان بخشیده است . در بسیاری از کشورها هنوز هم بسیاری از خیابان های اصلی از سنگفرش کیوبیک پوشیده شده اند که این به دلیل استحکام و دوام زیاد این نوع سنگ است .

این مقاله راهنمای خرید سنگ کوبیک است و در آن قصد داریم شما را با این نوع از سنگ بیشتر آشنا کنیم . شرکت سنگ بازالت ماکو عرضه کننده مستقیم انواع سنگ بازالت از قبیل اسلب ، تایل ، کوبیک ، کوپ و … شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کند .

جهت خرید و سفارش انواع سنگ بازالت ، گرانیت ، آندزیت و تراورتن می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو به شماره 09128282912 تماس بگیرید .

سنگ کوبیک چیست ؟

سنگ کیوبیک یا کوبیک (cubic stone) به سنگهای مکعب شکلی اطلاق می شود که استحکام بالایی دارند و در کارخانجات فرآوری سنگ از تخته سنگها توسط دستگاههای برش به قطعات مکعب شکل یک اندازه برش داده می شوند .

مقاله پیشنهادی : مقاومت سنگ بازالت در مقایسه با سایر سنگها 

راهنمای خرید سنگ کوبیک - بازالت کوبیک چیست

انواع سنگ کوبیک براساس نوع سنگ

سنگ کوبیک از سنگهای ساختمانی نظیر گرانیت ، بازالت ، تراورتن ، مرمریت و چینی به دست می آید ولی از همه بهتر سنگ کوبیک بازالت و گرانیت می باشد که استحکام بالایی نیز دارند . کاربرد انواع سنگ کوبیک به شرح زیر است :

سنگ کوبیک گرانیت

رایج ترین نوع سنگ کوبیک و بهترین آنها کوبیک گرانیت می باشد . کوبیک گرانیت مقاوم ترین نوع سنگ کیوبیک در بین سنگهاست پس برای مکان هایی که تحت فشار و وزن زیاد هستند بسیار مناسب است . پس برای سنگفرش خیابانها ، محوطه سازی حیاط ، باغ و ویلا و همچنین کف پارکینگ بسیار مناسب است .

سنگ کوبیک بازالت

بعد از سنگ گرانیت مقاوم ترین سنگ ، بازالت می باشد و تقریبا اکثر خواص سنگ گرانیت را دارد . از سنگ بازالت بدلیل مقاومت بالا ، رنگ زیبا و دیگر خواص نظیر سنگ گرانیت می توان در جاهای مختلف ساختمان و یا برای سطوح خیابان و پارکها از آن استفاده نمود .

سنگ کیوبیک تراورتن

تراورتن در ضخامت های کم مقاومت چندانی ندارد و اصلا برای کف مناسب نمی باشد ولی اگر بصورت کیوبیک برش داده شود به دلیل افزایش ضخامت می تواند مقاومت بالایی داشته باشد و برای سنگفرش مناسب می شود .

سنگ کوبیک مرمریت

کیوبیک مرمریت در مقایسه با گرانیت مقاومت کمتری دارد ولی از تراورتن مقاومت بیشتری دارد و در انواع رنگها و طرحها در بازار موجود می باشد .

سنگ کوبیک چینی (کریستال)

سنگهای چینی استحکام و مقاومت کمتر از گرانیت و بیشتر از مرمریت دارند و در اغلب در رنگهای سفید و روشن هستند و برای سنگفرش فضاهای بیرونی بسیار مناسب می باشند .

پیشنهاد می شود : روش نصب سنگ بازالت

راهنمای خرید سنگ کوبیک - انواع کوبیک بازالت

انواع سنگ کوبیک براساس نوع برش

 • سنگ کیوبیک منظم : در این نوع سنگ کوبیک 4 وجه آن با دستگاه فرز بصورت مکعبی برش می خورد و 2 وجه باقیمانده با گیوتین شکسته می شود به همین دلیل سطح کوبیک منظم ناهموار و زبر است و برای مکانهایی که نیاز است لغزنده نباشند بسیار مناسب است . کوبیک منظم در مقایسه با کوبیک نامنظم استحکام بالاتری دارد .
 • سنگ کیوبیک نامنظم : سنگ کوبیک نامنظم دارای بی نظمی های طبیعی و زیبایی است و همه شش وجه آن با بیل مکانیکی شکسته می شود و وجه مسطح ندارد . افرادی که ظاهر طبیعی سنگ را دوست دارند سنگ کوبیک نامنظم گزینه بسیار خوبی است .
 • سنگ کیوبیک 6 وجه برش داده : این نوع کوبیک در واقع همان کوبیک منظم است ولی دو وجه باقیمانده هم با دستگاه برش داده می شود و شش وجه آن شبیه هم هستند و ناهمواری و زبری ندارد . این سنگ به دلیل داشتن سطح لغزنده برای مکانهای پرشیب و یا شهرهای بارانی مناسب نیستند .

کاربردهای سنگ کوبیک بازالت

 • سنگفرش خیابان ، پیاده رو ، باغ ، محوطه و ویلا
 • ساخت آب نما
 • رمپ پارکینگ
 • دیوارچینی
 • بستر و حاشیه جوی آب و رودخانه
 • سرعت گیر خیابانها
 • فضاهای اطراف استخر
 • محوطه سازی اماکن فرهنگی و تاریخی
 • طراحی دکوراسیون داخلی نظیر شومینه
 • و …

مطلب مرتبط : چه چیزی سنگ بازالت را منحصر بفرد می کند؟

راهنمای خرید سنگ کوبیک - کاربردهای سنگ کوبیک

مزایای سنگ کوبیک

 • دوام و طول عمر بالا
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • تعویض و ترمیم آسان
 • تنوع رنگ و طرح بالا بعلت تولید آن از انواعی از سنگهای ساختمانی

راهنمای خرید سنگ کوبیک

اگر قصد خرید سنگ کوبیک از نوع بازالت ، گرانیت ، تراورتن ، آندزیت و مرمریت را دارید می توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید . شرکت سنگ بازالت ماکو دارای معادن سنگ بازالت و گرانیت در شهر ماکو آذربایجان غربی است و همچنین دارای کارخانجات فرآوری و برش سنگ در همین شهر می باشد .

برای خرید سنگ کوبیک می توانید ابعاد مکان موردنظر خود را به کارشناسان ما در شرکت سنگ بازالت ماکو اعلام کنید تا مقدار لازم خرید سنگ را به شما اعلام نمایند . ارسال سنگ کوبیک بازالت ، گرانیت ، تراورتن ، مرمریت و … به سرتاسر کشور امکان پذیر می باشد . کافیست با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید .

مطالعه بیشتر : فرآوری اسکراچ برای سنگ بازالت

راهنمای خرید سنگ کوبیک - مزایای سنگ کوبیک

شرکت سنگ بازالت ماکو ، عرضه کننده انواع سنگ کوبیک

شرکت سنگ بازالت ماکو دارنده مهمترین معادن سنگ اندزیت ، گرانیت ، بازالت و تراورتن در سطح کشور است و با داشتن کارخانه های سنگبری در مناطق ماکو ، فرآیند استخراج سنگ گرانیت را به صورت اسلب و تایل انجام می دهد .

از اینستاگرام سنگ بازالت ماکو دیدن کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *