سنگ بازالت از آن دسته سنگهایی است که میتوان از آن در جاهای مختلف ساختمان استفاده کرد. برای انتخاب سنگ مناسب و باکیفیت باید راهنمای خرید سنگ بازالت را مطالعه نمود. از آنجا که از سنگ بازالت در نمای خارجی ساختمان، نمای داخلی، لابی و پارکینگ، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام و … استفاده می‌شود ما در این مقاله به شما اطلاعاتی راجع به خرید سنگ بازالت برای هر یک از این فضاها بصورت جداگانه ارائه کرده‌ایم. شرکت سنگ بازالت ماکو دارنده معادن و کارخانجات فرآوری سنگ بازالت شما را به مطالعه این مقاله دعوت می‌کند.

راهنمای خرید سنگ بازالت برای نمای ساختمان

نمای ساختمان اولین چیزی است که از یک بنا به چشم می‌خورد و سبک و سلیقه سازنده را به معرض دید عموم می‌گذارد. علاوه بر زیبایی ظاهر نمای ساختمان، متریال استفاده شده در آن نیز باید باکیفیت باشد و به مرور زمان زیبایی و کیفیت خود را از دست ندهد. یکی از سنگهایی که برای نمای ساختمان به کار می‌رود سنگ بازالت است. سنگ بازالت در طیف رنگی خاکستری در طبیعت یافت می‌شود که می‌تواند کمی روشن‌تر یا تیره‌تر باشد. برای خرید سنگ بازالت باکیفیت باید از فروشنده معتبر نسبت به خرید اقدام کرد.

مطلب مرتبط: ویژگی های سنگ بازالت در نمای ساختمان

راهنمای خرید سنگ بازالت برای نمای ساختمان

راهنمای خرید سنگ بازالت برای سرویس بهداشتی و حمام

یکی از ویژگی‌های مهم سنگ بازالت که آن را مناسب محیط‌های مرطوبی همچون سرویس بهداشتی، حمام و استخر می‌کند لغزنده نبودن آن است. همچنین در سبک‌های مدرن و مینیمال استفاده از متریال با رنگ و طرح ساده و ترجیحا با رنگهای خنثی نظیر خاکستری بیشتر دیده می‌شود . این ویژگی در سنگ بازالت وجود دارد و این سنگ توسط معماران داخلی سبک مدرن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد . سنگ بازالت با کیفیت‌های گوناگونی در بازار موجود می‌باشد و میزان تخلخل، ناخالصی‌ها و … در آن متفاوت است. برای خرید سنگ باکیفیت توصیه می‌شود که از منبع معتبری نسبت به خرید آن اقدام کنید.

راهنمای خرید سنگ بازالت برای آشپزخانه

امروزه در آشپزخانه‌ها وجود کانتر و سینک از جنس سنگ یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود چرا که کانترهای سنگی گران قیمت هستند و در برابر ضربه، فشار، سائیدگی، خراش و … مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. علاوه بر کانترتاپ و سینک از سنگ بازالت در بین کابینتها، کف و دیوارها هم استفاده می‌شود. تمیز کردن سنگ بازالت بسیار ساده است و تنها با یک ماده شوینده معمولی یا یک دستمال نمدار می‌توان به این کار اقدام کرد. هرچه سنگ بازالت متراکم‌تر باشد رنگ آن تیره‌تر است و مقاومت بالاتری دارد. برای خرید سنگ بازالت باید اطلاعاتی داشته باشید که تنها یک فروشنده منصف و حرفه‌ای این اطلاعات را به شما ارائه می‌دهد. شرکت سنگ بازالت ماکو با سالها تجربه در زمینه استخراج و فرآوری سنگ بازالت آماده ارائه بهترین سنگ‌ها از نوع بازالت، گرانیت، تراورتن، آندزیت و … به شما عزیزان می‌باشد.

مقاله پیشنهادی: سنگ بازالت در کانتر آشپزخانه

راهنمای خرید سنگ بازالت در سرویس بهداشتی

خرید سنگ بازالت برای پله و راه پله

همانطور که اشاره شد سنگ بازالت بافتی غیرصیقلی دارد که امکان سرخوردن را به صفر می‌رساند. همچنین نوعی از فرآوری سنگ بصورت برش شیاری، بوش همر و … روی سنگهای بازالت انجام می‌شود که سطح آن را زبرتر می‌کند تا برای مکانهایی نظیر پله‌ها، سنگفرش‌ها، رمپ پارکینگ و … مناسب‌تر شود. از سنگ بازالت علاوه بر پله در دیوار راه پله‌ها هم می‌توان استفاده کرد. قیمت سنگ بازالت در مقایسه با سایر سنگها مقرون به صرفه‌تر است و این موضوع در مقیاس بیشتر و ساختمان‌های بزرگ بیشتر به چشم می‌آید.

خرید سنگ بازالت برای تراس و پاسیو

در ساختمان‌های امروزی اهمیت تراس و پاسیو بیش از پیش احساس می‌شود چرا که این مکانها به منزله مکانی دنج برای استراحت و هواخوری محسوب می‌شوند. تراسها و پاسیوها اغلب با سنگ، چوب و گیاهان طبیعی تزئین می‌شود. سنگ بازالت یکی از سنگهای جذاب برای تزئین پاسیو و تراس است. یکی از دلایل این جذابیت طبیعی بودن ظاهر سنگ بازالت، ضدآب بودن و مقاوم بودن آن است. اگر برای خرید سنگ بازالت جهت پاسیو و تراس خود نیاز به دریافت مشاوره دارید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید.

خرید سنگ بازالت برای حیاط و رمپ پارکینگ

آپارتمان‌های امروزی که تعداد واحدهای زیادی دارند معمولا یک حیاط بزرگ و دو یا سه طبقه پارکینگ زیرزمینی دارند. کف حیاط این دسته از ساختمان‌ها به دلیل رفت و آمد زیاد افراد و خودروها معمولا در معرض سائیدگی زیادی قرار دارد. استفاده از سنگ مناسب در کف حیاط و رمپ پارکینگ در حفظ کیفیت و زیبایی آن در طی سالهای آینده نقش موثری دارد. سنگ بازالت به دلیل مقاومت فشاری بالایی که دارد یکی از گزینه‌های مطلوب در این زمینه می‌باشد. سنگ بازالت در برابر تابش آفتاب و بارش باران نیز مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد و از سوی دیگر امکان سر خوردن روی آن بسیار ضعیف است. در رمپ پارکینگ نیز معمولا از سنگ بازالت شیاری استفاده می‌شود که امکان سرخوردن خودرو روی آن به صفر برسد. سنگی برای حیاط و پارکینگ مناسب است که تخلخل کمتری داشته باشد و در برابر نفوذ آب مقاوم باشد چرا که حیاط خانه در معرض بارش باران یا شستشوی با آب قرار می‌گیرد و در صورت نفوذ آب به سطح زیرین امکان آسیب به سقف پارکینگ زیرزمینی زیاد است.

مطلب مرتبط: ایده های خلاقانه استفاده از سنگ بازالت در حیاط و پاسیو 

سنگ بازالت در رمپ پارکینگ

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را جهت خرید سنگ بازالت برای مکانهای مختلفی همچون آشپزخانه، نمای ساختمان، سرویس بهداشتی و حمام، حیاط و پارکینگ و … راهنمایی کنیم. اگر سوالی در زمینه خرید سنگ بازالت دارید و یا نیاز به راهنمای خرید سنگ بازالت در مکانهای دیگر ساختمان دارید می‌توانید با شرکت سنگ بازالت ماکو تماس بگیرید.

شرکت سنگ بازالت ماکو

شرکت سنگ بازالت ماکو دارنده مهمترین معادن سنگ اندزیت، گرانیت، بازالت و تراورتن در سطح کشور است و با داشتن کارخانه های سنگبری در مناطق ماکو، فرآیند استخراج سنگ گرانیت را به صورت اسلب و تایل انجام می‌دهد. برای تهیه انواع سنگ از قبیل لاشه، اسلب، کوبیک، تایل، کوپ و … می‌توانید با این شرکت تماس بگیرید.

از اینستاگرام سنگ بازالت ماکو دیدن کنید.